fbpx

Czy Delphy Records jest dla mnie? Czy to dobry wybór? Kim jesteście?

Jesteś osobą, która kocha śpiewać? Chcesz zarabiać na swojej pasji – muzyce? Pragniesz własnej, autorskiej piosenki, którą wykonają profesjonalni producenci muzyczni? Jeżeli tak – to jesteś w dobrym miejscu. Delphy Records tworzy grupa pasjonatów: muzyków, producentów muzycznych, kompozytorów, tekściarzy i osób od promocji, którzy połączyli siły po to, aby pomagać innym artystom – takim jak Ty – w ich drodze do kariery muzycznej. Wyprodukujemy dla Ciebie Twoją autorską piosenkę w najwyższej jakości oraz nauczymy Cię, jak osiągnąć sukces na rynku muzycznym. Jeżeli nie wiesz jak stworzyć utwór muzyczny, to jesteśmy tu dla Ciebie!

Jak wygląda współpraca z Delphy Records?

Napisz nam maila na adres hello(małpa)delphy.pl i… przedstaw się! Interesuje nas to kim jesteś, co w muzyce jest dla Ciebie najważniejsze i o jakiej piosence myślisz. Po zapoznaniu się, przedstawimy Ci propozycję współpracy i wyjaśnimy krok po kroku jej realizację. Jeżeli zgodzisz się na zaproponowaną ofertę cenową, rozpoczniemy współpracę nad produkcją utworu, na podstawie prostej, 3-stronicowej umowy o dzieło. Wszystko odbywa się online, więc nie musisz nawet wychodzić z domu, aby móc rozpocząć prace nad własnym materiałem muzycznym! Na początku zapoznamy Cię z project managerem, który poprowadzi Cię przez cały proces produkcji muzyki tak, aby było to dla Ciebie jak najbardziej komfortowe doświadczenie. Wybierze dla Ciebie odpowiedniego tekściarza, producenta muzycznego, zarezerwuje Ci studio nagraniowe, odpowie na wszelkie pytania podczas współpracy i będzie dla Ciebie pierwszą osobą do kontaktu. Możesz traktować go jak osobistego Anioła Stróża 😉 Po wyprodukowaniu utworu, nagraniu wokalu w studio (to jedyna rzecz, która będzie wymagała Twojego wyjścia z domu) i wykonaniu ostatecznego miksu oraz masteringu – piosenka jest gotowa. Możemy wydać ją w dystrybucji cyfrowej na platformach streamingowych: Spotify, iTunes, Tidal, Deezer i innych lub możesz schować ją do szuflady – wybór należy do Ciebie. Oferujemy również pomoc przy zrealizowaniu teledysku odpowiedniego do klimatu Twojego utworu, podpowiemy kto może go dla Ciebie wykonać. Jeżeli interesuje Cię dalszy rozwój, zaproponujemy Ci szkolenia z promocji i self-managementu, dzięki którym dowiesz się w jaki sposób realnie dojść do sukcesu na rynku muzycznym.

Co dokładnie otrzymam od Delphy Records?

W ramach współpracy dostaniesz od nas mnóstwo rzeczy! Przede wszystkim oryginalną, autorską kompozycję Twojej piosenki. Nasza songwriterka napisze dla Ciebie tekst utworu zgodnie z Twoimi preferencjami, kompozytor ułoży melodię, a nasza trenerka wokalna zasugeruje Ci w jaki sposób go zaśpiewać (jeżeli będzie taka potrzeba). Po rejestracji wokalu w studio, otrzymasz od naszego realizatora profesjonalny miks i mastering utworu. Twoja piosenka jest już gotowa i, jeśli chcesz, możesz ją z nami wydać. Potrzeba jej jeszcze okładki, którą stworzy dla Ciebie nasza graficzka – manager projektu skieruje Cię zarówno do niej jak i do wydawcy, który wyda Twoją piosenkę w dystrybucji cyfrowej, pod flagą Delphy Records.

Gdzie mogę posłuchać utworów Delphy Records?

Utwory wyprodukowane przez Delphy Records można usłyszeć przede wszystkim na naszym profilu na Spotify, gdzie znajdziesz kilka playlist podzielonych rocznikowo, a także TOP 20 najciekawszych według Was piosenek stworzonych w ramach naszego inkubatora artystycznego dla wokalistów. Niektóre utwory prezentujemy także w dziale video na naszej stronie na Facebooku www.facebook.com/delphyrecords. Zapraszamy do odsłuchu!

Czy współpraca z wytwórnią Delphy Records jest płatna?

Tak. W Twój projekt muzyczny zaangażowany jest cały zespół ciężko pracujących twórców, który musimy opłacić.

Ile kosztuje stworzenie autorskiej piosenki?

Jak zwykle – „to zależy”. Zależy np. od rodzaju utworu czy od ilości zaangażowanych w projekt osób. Produkcja piosenki autorskiej, za którą stoi cały sztab ludzi (zwykle jest to grupa ok. 7 osób), związana jest z inwestycją około 8-12 tys. zł netto. Tę kwotę dzielimy zwykle na 4 raty, więc nie musisz płacić wszystkiego z góry. Dostosujemy się do Twoich możliwości finansowych i ustalimy raty tak, aby było to dla Ciebie wygodne.

Czy są jakieś dodatkowe koszta?

Tak, ale głównie są one uzależnione od tego, co dodatkowo zamierzasz zrobić ze swoim autorskim utworem. Samo studio nagraniowe nie jest w cenie piosenki, ponieważ na etapie podpisywania umowy nie wiemy jeszcze do jakiego studio się udasz i ile czasu zajmie Ci nagranie wokalu. Zwykle koszt studio nagraniowego to około 100 – 150 zł/h. Dystrybucja cyfrowa czyli wydanie Twojej piosenki na platformach streamingowych tj. Spotify, iTunes, Tidal, Deezer i innych masz w cenie, jednak np. stworzenie okładki utworu, noty prasowej do mediów czy teledysku wiążę się z dodatkową opłatą. W cenie piosenki nie ma teledysku ani szkoleń z promocji muzyki i self-managementu – są to usługi płatne odrębnie na podstawie innych ustaleń.

Ile trwa praca nad piosenką?

Praca nad piosenką trwa średnio 3 miesiące. Niektórzy powiedzą, że to szybko, a dla innych proces ten wyda się długi. Współpraca artystyczna, która przebiega przez Internet, po prostu tak wygląda. Zdarzają się różne sytuacje: raz nie dojdzie do Ciebie mail lub studio nagraniowe przełoży termin nagrania, innym razem wyjedziesz gdzieś na dwa tygodnie lub Twój głos będzie wymagał jeszcze kilku ćwiczeń z trenerem. Niektóre piosenki tworzymy od A do Z w 30 dni, inne – np. w pół roku. Wiele zależy od różnych czynników, na które często nikt z nas nie ma wpływu.

Znajomy producent stworzy mi piosenkę o wiele taniej. Dlaczego mam współpracować z Delphy Records?

Profesjonalna piosenka powinna zostać wyprodukowana przy udziale kilku osób, które będą czuwały nad procesem jej powstawania i w razie potrzeby konsultowały się ze sobą oraz wprowadzały poprawki. Jeżeli współpracujesz z jednym producentem, to musisz liczyć się z jego pojedynczą oceną. W Delphy Records początkowy szkic Twojego utworu jest słuchany przez co najmniej dwie niezależne od producenta osoby (managera projektu i wydawcę), które go weryfikują i akceptują do kolejnego etapu. Ponadto, współpraca ze znajomym producentem jest dobra na tu i teraz, ponieważ jest szybka i tania. Zastanów się jednak czy na pewno o to chodzi? Jak taka piosenka będzie finalnie brzmiała? Jak odbiorą ją duże wytwórnie muzyczne oraz Twoi fani? Czy na pewno ten utwór będzie „dobry”? Co zrobić po wrzuceniu utworu na YouTube? Jak wypromować muzykę w Internecie? Jak zaplanować premierę piosenki? Tego nie dowiesz się od Twojego producenta muzycznego. Ta wiedza z kolei jest u nas na wyciągniecie ręki. Współpracując z Delphy Records zawierasz wiele nowych znajomości, a drzwi do rozwoju wokalnego otwierają się przed Tobą same, ponieważ podczas produkcji piosenki niesamowicie dużo się uczysz.

Kto tworzy piosenki w Delphy Records?

Współpracujemy z wieloma producentami z Polski i Europy. Obecnie z wytwórnią związanych jest kilkunastu producentów muzycznych (część z nich wymieniliśmy w dziale „O Nas”), którzy na co dzień produkują utwory do reklam, spotów telewizyjnych oraz współpracują z gwiazdami polskiej i europejskiej sceny muzycznej. Niektórzy z nich są także muzykami estradowymi, występującymi na festiwalach muzycznych, takich jak rodzime Opener Festival i Audioriver Festival czy belgijski Tomorrowland. Współpracujemy z tekściarzami (polskimi i angielskimi), zatrudniamy kilku managerów do prowadzenia projektów. Na nagranie wokalu możemy zaprosić Cię do naszego studio na warszawskim Powiślu (ul. Smulikowskiego 1/3) lub do innych (we Wrocławiu i Krakowie), w których jesteśmy pewni profesjonalnej obsługi. Za piosenki w Delphy Records odpowiedzialni są także dwaj realizatorzy dźwięku, którzy dbają o odpowiedni miks instrumentów oraz profesjonalny mastering.

Czy mogę zrobić utwór w każdym gatunku muzycznym?

Tak, z wytwórnią współpracują producenci muzyczni, którzy są w stanie wykonać kompozycję muzyczną i aranżację do piosenek w każdym gatunku muzycznym. Tworzymy utwory zupełnie elektroniczne, chwytliwe ballady, jak i rockowe numery z pazurem. Wszystko zależy od budżetu, jaki zamierzasz przeznaczyć na piosenkę.

Czy pomagacie w nagraniu teledysku?

Tak, pomagamy w nagraniu teledysku, jednak sami się tym nie zajmujemy. Jako wytwórnia muzyczna, współpracujemy z wieloma studiami filmowymi, które oferują usługi w dobrym stosunku jakości do ceny. Możemy skonsultować z Tobą scenariusz, jak i całą koncepcję na teledysk. Jeżeli już realizujesz z nami piosenkę i masz pomysł na video do niej – skontaktuj się z nami!

Czy podpisujemy umowę współpracy?

Tak, na początku współpracy podpisujemy standardową na takie usługi umowę o dzieło z udzieleniem licencji. Jest to bardzo korzystna umowa dla Ciebie, gdyż otrzymujesz pełną swobodę na odtwarzanie i sprzedawanie wyprodukowanego utworu. Dodatkowo w ramach współpracy gwarantujemy Ci, że przysługujące Ci prawa autorskie zostaną odwzorowane w formularzu zgłoszeniowym do ZAiKS. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem wytwórni: https://www.delphy.pl/regulamin.pdf, który szczegółowo przedstawia tę kwestię.

Moja autorska piosenka jest już gotowa. Kiedy współpraca między nami się kończy?

Umowa, którą podpisujemy na początku, nie wiąże nas ze sobą na zawsze. Dotyczy ona tylko i wyłącznie wyprodukowania piosenki. Kiedy utwór jest już gotowy, wówczas rozliczamy się finalnie i na tym kończymy projekt – piosenkę. Oczywiście istnieją dalsze możliwości współpracy np. możliwość dystrybucji cyfrowej Twojej piosenki (na platformach streamingowych takich jak Spotify, iTunes, Tidal, Deezer, T-Mobile, Empik i wielu innych) na podstawie podpisania z nami umowy licencyjnej.

Czy jeżeli mam swój tekst i swoją kompozycję, to mogę współpracować z Delphy Records?

ak! Bardzo cenimy sobie współpracę z wokalistami, którzy przychodzą do nas z własnym tekstem i kompozycją. Jeżeli zacząłeś pracę nad tekstem, a nie masz jeszcze pomysłu na kompozycję – nie ma problemu, pomożemy Ci z dopracowaniem tego, z czym masz kłopot. Gdzie mogę posłuchać utworów Delphy Records? Utwory wyprodukowane przez Delphy Records można usłyszeć w kilku miejscach: za pośrednictwem naszych kanałów społecznościowych – Facebook www.facebook.com/ delphyrecords, Instagram www.instagram.com/delphyrecords i YouTube www.youtube.com/ delphyrecords). Przykłady niektórych zrealizowanych utworów są dostępne także na stronie głównej www.delphy.pl. Najciekawsze wydawane przez nas utwory można usłyszeć na Spotify: https://spoti.fi/2UPQyRe

Kto znany współpracował z Delphy Records?

Jesteśmy „inkubatorem” dla wokalistów – a to oznacza, że zwykle współpracujemy z osobami, które dopiero co zaczynają swoją przygodę z prawdziwym rynkiem muzycznym. Misją Delphy Records jest to, aby pomóc naszym podopiecznym w staniu się artystami przez duże „A”, a to wymaga czasu i poświęcenia z ich strony. Najbardziej znanymi osobami, które współpracowały (bądź nadal współpracują) z Delphy Records to Dominika Ptak, Alicja Rega, Izabela Zabielska, Wiktoria Tracz, Joanna Kaczmarkiewicz czy Jagoda Judzińska.

Mam więcej pytań, gdzie mogę je zadać?

Zapraszamy do kontaktu mailowego na hello@delphy.pl bądź bezpośredniego kontaktu z Natalią Zalewską (A&R Manager Delphy Records) pod numerem telefonu: 512151462

ZACZYNAMY?

FAQ

13 + 4 =

FAQ

2 + 8 =