Shakira w duecie z Rauw, Ed Sheeran i jego klip nagrany w Kijowie oraz gala Latin American Music Awards 2022 – o tym właśnie jest 148. prasówkA Delphy Records! 💙
1️⃣ Ed Sheeran nie zwalnia tempa! Właśnie zaprezentował oficjalny teledysk do piosenki 2step z udziałem Lil Baby. Stanowi ona odświeżoną wersję singla pochodzącego ostatniego, multiplatynowego albumu =. Klip został zrealizowany w Kijowie, niedługo przed inwazją rosyjskich wojsk, a za jego realizację odpowiada Henry Scholfield, który stanął za kamerą. Na wideo widzimy wokalistów i ich ekipę przemierzających miasto. – Kręciliśmy teledysk w Kijowie, zanim jeszcze doszło do niszczycielskich aktów przemocy. To była moja pierwsza wizyta w tym kraju i podczas pobytu byłem serdecznie witany, zarówno przez ekipę produkcyjną, jak i przez wielu ludzi, których spotykałem w wolne dni. Ukraina to dumny i dzielny kraj. Jestem wdzięczny, że miałem okazję nakręcić tam swój teledysk. Wspieram Ukrainę i przekażę moje honoraria z YouTube'a na rzecz Ukraine Humanitarian Appeal – tak wspominał nagrania Ed. Koniecznie zobaczcie efekt pracy całego zespołu!
2️⃣ Miły ATZ, który dał się poznać szerszej publiczności jako wszechstronny raper, opublikował właśnie kolejny singiel z nadchodzącego, drugiego solowego albumu pt. ROLLER. W utworze Money Move towarzyszy mu Dziarma. Intrygującego flow Miłego idealnie łączy się w nim z energią raperki, stanowiąc wybuchowy, elektryzujący numer. Produkcją zajął się Miroff oraz…. sam Miły ATZ. Co do nowej płyty to ukaże się już 29 kwietnia 2020 roku, a jej warstwa muzyczna ma być bardzo różnorodna. To, co łączy wszystkie numery to zupełnie nowe rodzaje flow i sposoby narracji. W preorderze dostępne są również koszulki i bluzy zaprojektowane przez Nikaragua Guacamole, a całość powstała w kolaboracji z House Of Banks. Już teraz posłuchajcie Money Move!
3️⃣ Kultowa kolumbijska piosenkarka i autorka tekstów prezentuje nowy singel i teledysk Te Felicito. Powstał on we współpracy z latynoską supergwiazdą Rauwem Alejandro. Utwór to taneczne połączenie reggaeton z elementami funku, a w klipie do niego widzimy jak Shakira, tworzy idealnego mężczyznę. W tej roli Rauw Alejandro. Portorykański muzyk (i jego robot-alter ego) dołączają do wokalistki w energetycznej choreografii. Klip wyreżyserowany przez Jaume de la Iguana został nakręcony w Barcelonie. To co, dacie się porwać temu rytmowi?
4️⃣ Mata jako swoje alter ego, czyli Skute Bobo oraz Young Leosia walczą o depenalizację marihuany. Ich wspólny numer Cicho inaugurował także działalność Fundacji 420 stworzonej przez Matę, czyli przestrzeni dla muzyków, którzy chcą przyłączyć się do ruchu. O tym duecie mówiło się już od dawna, ale plotki zdawały się potwierdzać dopiero w okolicy 20 kwietnia, czyli Światowego Dnia Marihuany. Muzycy wtedy od kilku dni pracowali w pocie czoła na słonecznej Jamajce, gdzie nagrywali utwór Cicho i teledysk do niego. Wrzucali też zdjęcia do mediów społecznościowych. W pracy pomagał im nie byle kto, bo nagrodzony Grammy producent muzyczny Teflon Zinfance i wokalista, kompozytor i tekściarz Sheen. Koniecznie posłuchajcie ich nowego numeru!
5️⃣ 21 kwietnia w Las Vegas już po raz siódmy odbyła się gala Latin American Music Awards. Hasłem tegorocznej ceremonii wręczenia nagród była maksyma Muzyka nas jednoczy, a wydarzenie poprowadzili Rafael Amaya, Jacqueline Bracamontes oraz Cristián de la Fuente. Najwięcej statuetek, bo aż sześć, zdobyła Karol G – kolumbijska piosenkarka została nagrodzona tytułem artystki roku, a jej krążek KG0516 został okrzyknięty najlepszym albumem. Pięć nagród udało się zdobyć portorykańskiemu raperowi, Bad Bunny’emu. Tytuł nowej obiecującej artystki otrzymała María Becerra, a piosenką roku został utwór Bad Bunny & Jhay Cortez – Dakiti. Swój wielki powrót zaliczyła też Selena Gomez, która zdobyła nagrodę w kategorii ulubiona artystka (pop). Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!
Miłego dnia!
#delphyprasówka
0 komentarzy