Mamy dla Was kolejny #delphytip ! Zapraszamy do dyskusji także na grupie: Społeczność Delphy Records – Wokaliści, Promocja Muzyki, Kariera
Każdy artysta wkraczający w prawdziwy rynek muzyczny szuka rozmaitych sposobów na promocję własnej twórczości (odkrywcze! Czekajcie, to nie koniec!). Promowanie własnych autorskich piosenek w chwili, w której tak naprawdę dopiero zaczynasz swoją przygodę – jest, mówiąc delikatnie – WYMAGAJĄCE! Jako wokalista, nie masz wtedy jeszcze rzeszy kochających Cię fanów, trudno w ogóle jeszcze mówić o prawdziwych fanach – to dopiero przed Tobą.
Na tym etapie kariery, Twoim zadaniem jest przede wszystkim to, aby przyciągnąć do siebie NOWYCH osób, którzy nigdy wcześniej o Tobie nie słyszały.
Najpierw przyciągnij. Potem pokaż swój autorski materiał.
Dobrym sposobem na zwrócenie na siebie uwagi jest oczywiście coverowanie. Ale… UWAGA! Dobór odpowiedniego artysty do coverowania jest niezwykle istotny!
Aby uczynić z długiej historii krótką coveruj tych artystów, którzy:
A. mają podobną/zbliżoną grupę odbiorców (słuchaczy) co Ty
B. są NIECO dalej w rozwoju swojej kariery od Twojej (zatem nie chodzi o gwiazdy muzyki, one są jeszcze zbyt daleko od Ciebie)
Przykłady? Dwa:
Chillove – kojarzycie ich? Jeżeli nie, koniecznie sprawdźcie! To mega ciekawy duet artystyczny z Wrocławia, który swoją działalność rozpoczął w 2014 roku. Waldek i Anna tworzący Chillove, postanowili wykonać cover utworu pt. „Niema Mery” autorstwa Mery Spolsky, wydawanej obecnie przez wytwórnię Kayax. Cover najwyraźniej bardzo się Mery spodobał, gdyż udostępniła go na swoim fanpage i, jak wiemy, spotkał się z bardzo pozytywnym odzewem. My odkryliśmy Chillove o wiele wcześniej, pytanie ile nowych osób dowiedziało się o zespole dzięki temu udostępnieniu? (screen z posta Mery w komentarzu!).
Dominika Ptak – pamiętacie utwór „Jak Kropla”, który współtworzyliśmy w Delphy Records? Dominika wystąpiła z nim na polskich preselekcjach do Junior Eurovision Song Contest w 2016 roku. 6 dni temu (25 maja) na profilu Dominiki pojawił się cover utworu „Zapomnieć chcę” autorstwa Sylwia Lipka. Teraz cover ten ma już prawie 10 tysięcy wyświetleń i na pewno jest słuchany także przez fanów Sylwii, który prawdopodobnie jeszcze nie słyszeli o Dominice (link do coveru w komentarzu!).
ZATEM!
Oczywiście, coveruj gwiazdy jeżeli masz tylko na to ochotę!! Zadaj sobie jednak pytanie, czy na pewno coverowanie
Bruno Mars, Beyoncé czy Ed Sheeran jest najodpowiedniejszą strategią na ten moment?

Chodzi jedynie o to, że coverowanie osób na TROCHĘ wyższym poziomie kariery niż Ty, jest zwyczajnie skuteczniejsze, jeżeli chodzi o efekt, który chcesz osiągnąć (przyciągnąć ludzi).
Znacznie zwiększysz swoje szanse na zauważenie Ciebie przez nowych słuchaczy, jeżeli poszukasz wokół siebie artystów, którzy chociażby udostępnią Twój cover na swoim profilu.
Na pewno masz wśród znajomych wokalistów, którzy są z karierą już trochę dalej niż Ty (mają więcej fanów, więcej piosenek, wywiady w radio itd). Pomyśl, być może warto wykonać cover ich autorskiej piosenki?
0 komentarzy